COMENIUS 2010-2012

 Comenius - jeden z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme) wspiera finansowo oraz merytorycznie.

 • PROGRAM SOCRATES COMENIUS

 • Spotkanie koordynatorów projektu Fashion&Tradition w Hiszpanii

  Realizacja projektu "Moda i Tradycja" (Fashion&Tradition) rozpoczęła się spotkaniem koordynatorów ze szkół partnerskich w Vall D’Alba w Hiszpanii między 27-29 stycznia 2010 r. Na spotkaniu nastąpiła prezentacja szkół i krajów w obecności uczniów szkoły goszczącej.

 • SPOTKANIE PROJEKTOWE "MODA i TRADYCJA" STROJE i TAŃCE REGIONALNE NUNEATON 22-26 marca 2010.

  Z naszej szkoły w spotkaniu uczestniczyli: nauczyciele Urszula Balińska, Zofia Markowska oraz uczniowie Marta Janicka i Dariusz Rubio, którzy wylecieli do Londynu 22 marca i dalej minibusem do miasteczka Nuneaton, leżącego blisko Birmingham. We wtorek 23 marca wszystkie delegacje szkół biorących udział w projekcie spotkały się w szkole King Edward VI College, gdzie zaprezentowały swoje szkoły i regiony (jest to stały punkt każdego spotkania) i odpowiadały na pytania publiczności.

 • Fashion&Tradition - relacja z pobytu we Włoszech

  Południe Włoch, a dokładnie Calabria to doskonałe miejsce na wyjazd w grudniu, zwłaszcza, gdy u nas zima sparaliżowała niemal całą Polskę. Tam zaś 20 stopni, sporo słońca i zieleń, może nie tak soczysta jak wiosną, ale zawsze. W takich okolicznościach przyrody uczniowie naszego gimnazjum: Honorata Kośka z klasy 3a, Tina Iroco z 3b i Łukasz Wasilewski z 2b spędzili trzy dni, uczestnicząc w kolejnym spotkaniu szkół europejskich, biorących udział w programie edukacyjnym Comeniusa „Fashion&Tradition”.

 • Fashion and Tradition - relacja z Chios

  Nasz międzynarodowy projekt przeniósł się na przełomie marca i kwietnia na kilka dni na grecką wyspę Chios.

  W Kallimasii odbyło się kolejne spotkanie szkół partnerskich. 

  Pobyt naszej delegacji z mastykowej wyspy relacjonują dwie uczestniczki - Olivia Hermann i Magda Piaskowska.

 • My dear friend – Google translate, czyli o tureckiej gościnie słów kilka

  Trzeci maja, około godziny 16:00 czasu polskiego. Na płycie istambulskiego lotniska szczęśliwie ląduje samolot LOT-u. Maszyna kołuje chwilę na betonowej płycie, pasażerowie bezpośredniego połączenia Warszawa-Istambuł z różnym stopniem zniecierpliwienia wyglądają przez niewielkie okienka, chowają do toreb książki i gazety, komentują lot. W końcu szum silników cichnie i rękaw zostaje sprawnie podłączony do kadłuba. Po chwili zaczynają się z niego wylewać podróżni. Wśród nich jest również Elita, poselstwo z Brzozowej, dziewiątka wybranych.

 • E-book Fashion & Tradition